شماره ,جدول ,ساختمان ,برابر   ,دمای ,پروژه ,جدول شماره ,تاسیسات مکانیکی ,پروژه تاسیسات ,پروژه تاسیسات مکانیکی

پروژه تاسیسات مکانیکی یک ساختمان

دسته: مکانیک و گرایش های مربوطه
فرمت فایل اصلی: WORD (قابل ویرایش)
تعداد صفحات فایل : 22
دانلود فهرست پروژه قبل از خرید

در این پروژه طراحی نقشه ها و محاسبات مربوط به تاسیسات مکانیکی یک ساختمان انجام شده است. بارحرارتی، میزان آبگرم مصرفی ، توان حرارتی دیگ، میزان سوخت، مشخصات منبع انبساط، اندازه قطر لوله ها و دبی پمپ سیرکولاتور محاسبه شده است.


 مقدمه
1. ساختمان در شهر اصفهان قرار گرفته است بنابراین مطابق با جدول شماره 8 در جزوه دمای طرح خارج برابر   T=14 و یا   T=-10 می باشد.
2. در سمت غربی این بنا در مجاورت با یک ساختمان مسکونی هم ارتفاع خود می باشد و دمای در نظر گرفته شده این ساختمان مشابه بنای مذکور می باشد.
3. سرعت باد در این منطقه بصورت فرضی و 3 m/s در نظر گرفته شده است.
4. از ضریب جهات ( ) در این بنا صرف نظر شده است.
5. تمام محاسبات در این بنا بر حسب SI می باشد.
6. دمای پارکینگ و راه پله برابر   T=10 فرض شده است.
7. دمای داخلی کلیه فضاها اعم از اتاق ها، پذیرایی، آشپزخانه، حمام و سرویس بهداشتی برابر   T=22 مطابق با شرایط آسایش انسان در نظر گرفته شده است.
8. درب ورودی از کوچه به پارکینگ از نوع فلزی با عایق پلی اوروتان می باشد که طبق جدول شماره 4 جزوه   U=2.27 می باشد.
9. درب های ورودی هر واحد آپارتمانی و تمام درب های داخلی فضاهای داخل واحدها از نوع چوبی توپر مرغوب با ضخامت 4 سانتی متر بوده که طبق جدول شماره 4 جزوهU=2.78    می باشد.
10. دربهای باز شونده به تراس ها از نوع فلزی با کتیبه شیشه ای است که طبق جدول شماره 2  جزوه   U=1.15 می باشد که با تبدیل آن به   برابر   U=6.55 می شود.
11. پنجره های بنا از نوع تک شیشه ای معمولی است که طبق جدول شماره 2 جزوه U=1.13    می باشد که با تبدیل آن به متریک به  U=6.44  تبدیل می گردد.
12.سقف پشت بام این بنا از نوع بتنی همراه آسفالت به ضخامت 20 سانتی متر می باشد که طبق جدول شماره 2 جزوهU=0.57   و با تبدیل به متریک به   U=3.3 مبدل می گردد.
13. دمای زمین طبق جدول شماره 1 جزوه   می باشد و یا برابر   می باشد.
14. در هر واحد از این بنا سینک ظرفشویی، دوش حمام، وان حمام، دستشویی و توالت خصوصی از هر کدام به تعداد یکی بکار رفته است.


منبع اصلی مطلب : فروشگاه اینترنتی دانلودی
برچسب ها : شماره ,جدول ,ساختمان ,برابر   ,دمای ,پروژه ,جدول شماره ,تاسیسات مکانیکی ,پروژه تاسیسات ,پروژه تاسیسات مکانیکی
اشتراک گذاری: این صفحه را به اشتراک بگذارید

سبد بلاگ : دانلود پروژه تاسیسات مکانیکی یک ساختمان